Sayfanın üst kısmı
PDF'leri Acrobat Reader'da açma

Adobe, PDF'lerin Acrobat Reader'da görüntülenmesini önerir; çünkü diğer görüntüleyiciler (örneğin, Apple'ın yerleşik PDF görüntüleyicisi) yapışkan notlar, vurgu, serbest elle çizim, elle atılmış imzalar, doldurulmuş form verileri ve diğer öğeleri görüntülemez. Bazı sayfalar eksik veya boş görünebilir. Bu öğeler yalnızca PDF'yi Acrobat'ta görüntülerseniz görünür. PDF'yi aşağıdaki gibi uygulamalardan Acrobat'ta açabilirsiniz:

Bazı işletim sistemleri Acrobat'ı varsayılan görüntüleyici olarak ayarlamanıza izin verir.

E-posta

  1. PDF ekini açın.
  2. Şurada Aç... seçeneğine veya Paylaş simgesine (uygulamaya göre değişir) dokunun.
  3. Adobe Acrobat'a Kopyala'yı seçin.

Not: Mail uygulamasının PDF eklerinin yanı sıra birçok ek türüyle de bilinen sorunları vardır. Bu SSS'ye bakın ve her bir eki açmadan önce e-posta mesajının tamamen indirildiğini doğrulayın.

Tarayıcılar

Farklı tarayıcılar, farklı iş akışlarına sahip olabilir. Safari'de açık olan bir PDF'yi açmak için:

  1. PDF'ye dokunarak Şurada Aç menüsünü açın.
  2. Şurada Aç... seçeneğine dokunun.
  3. Adobe Acrobat'a Kopyala'yı seçin.

iBooks

iBooks "Şunda Aç" seçeneği sunmaz. iBooks'tan Acrobat Reader'a PDF belgesi aktarmak için PDF belgesini e-postayla kendinize gönderin ve yukarıda açıklanan şekilde Mail'den açın.

  1. Paylaş simgesini görüntülemek için PDF'ye dokunun.
  2. öğesine dokunun.
  3. PDF'yi e-postayla kendinize gönderin.

Bulut depolama hizmetleri

Acrobat'ın Adobe Document Cloud, Creative Cloud ve Dropbox ile entegrasyonu, iş akışlarını açmayı, paylaşmayı ve düzenlemeye imkan tanır. Ancak Acrobat'ın sunduğu Apple Belge Seçici desteği sayesinde iCloud, Box, Google Drive vb. yüklediğiniz diğer 3. taraf uygulamalarda depolanan dosyaları görüntüleyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için bkz. Bağlayıcıları ve bulut depolamayı yönetme.