Abonelikleri yönetin

Acrobat Reader, PDF dosyalarını açmak, görüntülemek, imzalamak, yazdırmak, aramak, paylaşmak ve dosyalara açıklama eklemek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır. Ancak, aşağıdaki premium özellikleri kullanabilmek için Acrobat Premium aboneliği satın almanız gerekir:

Ayrıca bkz.

Farklı bir arabirim mi görüyorsunuz? Cevabınız evet ise Acrobat'ın klasik deneyimini kullanıyorsunuz demektir. Klasik arabirimdeki premium özelliklerinin nasıl kullanılacağını öğrenmek için Klasik deneyim yardım sayfamıza bakın. Cevabınız hayır ise okumaya devam edin.

Adobe Acrobat Premium aboneliği satın aldığınızda:

 • Yukarıda listelenen tüm premium özelliklere Acrobat Reader mobil uygulamasında erişebilirsiniz.

 • Adobe Acrobat Reader'ın Web ve Masaüstü uygulamalarında bulunan premium özelliklerin çoğuna erişebilirsiniz. Web ve Masaüstü uygulamasında Düzenleme ve eSign işlevleri Acrobat Premium abonelerine sunulmamaktadır.

 • Abonelik koşullarınıza uygun şekilde otomatik olarak aylık veya yıllık bazda ücret tahsil edilir.

 • Yıllık abonelik için 7 günlük ücretsiz deneme teklifini kabul ederseniz deneme sürümünüz sona ermek üzere olduğunda bir e-posta alırsınız.

  • Ücretsiz deneme süreniz sona erdiğinde abonelik koşullarınızda belirtilen tutar üzerinden otomatik olarak ücret tahsil edilir.

  • Ücret ödememek için deneme süresi sona ermeden aboneliği iptal edin.

Not

Adobe Acrobat Pro aboneleri, Acrobat Reader'ın mobil, masaüstü ve web uygulamalarında yukarıda listelenen tüm premium özelliklere erişebilir. Daha fazla bilgi için bkz. Adobe Acrobat DC Planları ve Fiyatlandırma.

Hizmetlere abone olma

Kullanmaya çalıştığınız bir özellik mevcut değilse veya abone olmanız isteniyorsa güncel aboneliklerinizi kontrol edip yenilerini ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için:

 1. profileicon öğesine dokunun

 2. Abonelikler'e dokunun.

 3. Adobe Acrobat Premium'a abone olmak için Şimdi Deneyin'e dokunun.

  ../_images/subscriptions-try-now.png
 1. Görüntülenen sayfada, abonelik ayrıntılarını inceleyin ve aşağıdaki işlemlerden birini gerektiği gibi yapın:

  • Yıllık abonelik satın almak için Yıllık > 7 günlük ücretsiz deneme sürümünü başlat'ı seçin. Daha sonra görüntülenen iletişim kutusunda, mevcut kimlik bilgilerinizle giriş yapın veya bir Adobe hesabı için kaydolun ve işlemi takip edin.

  • Aylık abonelik satın almak için Aylık > Şimdi Abone Olun'u seçin. Ardından giriş yapın veya kaydolun ve işlemi takip edin.

  ../_images/subscribe.png

Not

Premium abonelik için yıllık faturalandırma, ücretsiz deneme süreniz sona erdiğinde başlar. Aboneliğe devam etmek istemiyorsanız ücret alınmaması için deneme süresi sona ermeden iptal edin. Aylık veya yıllık abonelikler, siz yenileme döneminden önce iptal edene kadar otomatik olarak yenilenir.

Not

Ücretsiz deneme yalnızca yıllık abonelik ile kullanılabilir. Aylık abonelik için ücretsiz denemeden yararlanamazsınız.

Not: Bireysel abonelikleri listeleyen eski kullanıcı arabirimini görüyorsanız uygulamayı en son sürüme güncellemeniz gerekebilir.

Abonelik etkinleştirme

Abonelikleriniz otomatik olarak etkinleştirilir. Sorun olduğunda satın alma işlemini aşağıdaki gibi yeniden etkinleştirebilir veya geri yükleyebilirsiniz:

 1. Acrobat'ı başlatın.

 2. profileicon > Abonelikler'e dokunun.

 3. Satın Alma İşlemlerini Geri Yükle öğesine dokunun. Satın alma işleminizin geri yüklendiğini belirten bir iletişim kutusu görüntülenir.

 4. Uygulamayı yeniden başlatın ve ücretli hizmetlerinizi kullanmayı deneyin.

Not

Özel durumlar için aşağıdaki SSS'lere de bakın.

Mevcut abonelikleri yükseltme

Abonelik iş akışı, önceden abone olduğunuz hizmetleri içeren bir pakete yükseltmenizi engellemez ancak size söz konusu mevcut aboneliklerinizi iptal etmenizi belirtir. Örneğin, Adobe Acrobat Pro'ya abone olursanız diğer tüm aboneliklerinizi iptal etmeniz gerekir.

Abonelik iptal etme

Aboneliğin satın alındığı mağazadan iptal edilmesi gerekir.

Adobe Acrobat Reader uygulamasından iptal işlemini başlatmak için:

 1. Adobe Acrobat'ı açın.

 2. profileicon > Abonelikler'e dokunun.

 3. Abonelikleri yönet'e dokunun.

  Mağazanın abonelik sayfasını açar. İptal işlemine devam etmek için talimatları uygulayın.

../_images/subscriptionsnew.png

Daha fazla bilgi için bkz. Adobe deneme sürümünü veya aboneliğini iptal etme.

Google Play veya Play Store'dan

 1. Herhangi bir aygıtta Google Play'i açın veya Play Store'a gidin.

 2. Menüden Abonelikler > (iptal edeceğiniz öğe) > Aboneliği İptal Et'e dokunun.

Daha ayrıntılı bilgi için bkz. Google Play'de abonelik iptal etme, duraklatma veya değiştirme. Abonelik iptaliyle ilgili sorun yaşarsanız Google Müşteri Desteği sayfasına gidin.

Galaxy Store'dan

 1. Aygıtınızda Galaxy Store'u açın.

 2. Alt menüden hamburgericon > Abonelikler'e dokunun.

 3. Öğeler sekmesi > [abonelik adınız] > Abonelikten çık'a gidin.

../_images/cancelsubscriptiongalaxy.png

Daha fazla bilgi için Samsung'un İçerik ve Hizmetler Müşteri Desteği sayfasını ziyaret edin.

Aboneliği başarıyla iptal ettikten sonra size iptal etme işlemine ilişkin bir e-posta iletilecektir.

İptal ücreti ve geri ödemeler

Geri ödeme, iptal ettiğiniz tarihe ve satın aldığınız abonelik türüne göre değişir.

 • 7 günlük deneme sürümü bitmeden yıllık abonelik iptal edilebilir mi?

Acrobat Premium yıllık aboneliği satın aldıysanız 7 günlük ücretsiz deneme sürümüne sahip olursunuz. 7 günlük ücretsiz deneme süresi boyunca faturalandırılmazsınız. Deneme sürümünüz sona ermeden önce bir e-posta alırsınız. Ücret ödememek için deneme süresi sona ermeden aboneliğinizi iptal etmeniz gerekir. Abonelik iptal etmeyi öğrenin. Ücretsiz deneme süreniz sona erdiğinde abonelik koşullarınızda belirtilen tutar üzerinden otomatik olarak ücret tahsil edilir.

 • İlk satın alma tarihinden itibaren 48 saat içinde yıllık abonelik iptal edilebilir mi?

Google/Samsung mağazasından tam para iadesi alabilirsiniz. Aboneliğinizi iptal edebilir ve para iadesi alabilirsiniz. Abonelik iptal etmeyi öğrenin.

 • İlk satın alma işleminden itibaren 48 saat sonra ve 14 gün içinde yıllık abonelik iptal edilebilir mi?

Tam para iadesi için şartları karşılıyor olabilirsiniz. Ancak doğrudan uygulama mağazalarından yapılan satın alımlar için iletişim noktanız mağaza desteği olmalıdır. İade veya faturalandırma istekleri için şu kaynaklara başvurun:

Google Play Store için Google Play'de Geri Ödemeler.

Samsung Galaxy Store için Galaxy Store Ödeme ve Satın Alma İşlemleri.

 • İlk satın alma işleminizden sonraki 14 gün içinde yıllık abonelik iptal edilebilir mi?

Bu durumda tam para iadesi için şartları karşılamazsınız. İptal ettiğiniz zamana ve ödeme döngünüze bağlı olarak iptal ücreti ödemeniz gerekebilir. İptal ettiğinizde geri ödeme alıp almayacağınızı öğrenin.

 • İlk satın alma işleminizden 14 gün sonra aylık abonelik iptal edilebilir mi?

Para iadesi yapılmaz. Hizmetiniz abonelik döneminizin sonuna kadar devam eder.

 • İlk satın alma işleminden itibaren 48 saat içinde aylık abonelik iptal edilebilir mi?

Google/Samsung mağazasından tam para iadesi alabilirsiniz. Aboneliğinizi iptal edebilir ve para iadesi alabilirsiniz. Aboneliğinizi nasıl iptal edeceğinizi öğrenin.

 • İlk satın alma işleminden itibaren 48 saat sonra ve 14 gün içinde aylık abonelik iptal edilebilir mi?

Google/Samsung mağazasından kısmi para iadesi alabilirsiniz. Aboneliğinizi Adobe hesabınızdan veya mağaza portalından iptal edip para iadesi alabilirsiniz. Aboneliğinizi nasıl iptal edeceğinizi öğrenin.

Not

Geri ödemeyle ilgili daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? Acrobat Reader mobil SSS sayfasının alt kısmındaki Bize Ulaşın sohbet robotunu kullanın.

Satın Alımları Geri Yükle bölümündeki sorunu çözme

Sorun: Acrobat, güncellemeleri orijinal yükleme mağazasından farklı bir mağaza üzerinden yaptığında, Satın Alımları Geri Yükleme iş akışı bozulur.

Ayrıntılar: Acrobat güncellemeleri manuel veya otomatik olarak orijinal yükleme mağazası yerine farklı bir mağaza üzerinden yaptığında aboneliği geri yükleme iş akışı bozulur. Örneğin, uygulamayı Google Play Store'dan indirdiğiniz halde Samsung Galaxy Store'dan güncellerseniz uygulamayı yeniden yüklemenizi isteyen bir iletişim kutusu açılır.

Bu sorunu düzeltmek için:

 1. Verilerinizi aşağıda anlatıldığı gibi yedekleyin:

 1. Ana Sayfa görünümünden, Dosyalar > Bu Aygıtta öğesine dokunun.

 2. Yedeklemeniz gereken her dosya için overflowicon simgesine dokunun

 3. Kopyasını Kaydet'i seçin, bir konum belirleyin ve iş akışını tamamlayın.

Son Kullanılanlar listesindeki dosyalar büyük olasılıkla yedeklenmiştir. Acrobat açık ve bir ağa bağlıyken bulut dosyaları halihazırda senkronize edilmiş olmalıdır. Uygulama kaldırıldığında Acrobat'ın kullandığı yerel depolama alanı otomatik olarak silinir.

../_images/saveacopy.png
 1. Uygulamayı kaldırın.

 2. Aboneliğinizi ilk satın aldığınız uygulama mağazasından uygulamayı yeniden yükleyin.

Uygulamnızı güncelleme

Acrobat Reader, aygıtınızla ve Adobe Bulut Depolama Alanı ile sorunsuz bir şekilde entegre edilmiştir. Ancak bu bileşenlerin herhangi birinde yapılan bir değişiklik, diğer bileşenlerden biri ya da daha fazlasında güncelleme yapılmasını gerektirebilir. Uygulamanız otomatik olarak güncellenmezse onu en son sürüme güncellemeniz gerekir.

Adobe bulut depolama alanı gelişen bir hizmettir ve devam eden değişiklikler DC hizmetlerini kullanan bazı iş akışlarını bozabilir. Bu nedenle istendiğinde Acrobat Reader'ı en son sürüme güncellemeniz gerekir.

../_images/upgrade.png

Uygulamanızı güncellemek için platformunuzun mağaza talimatlarını uygulayın:

SSS

 • Uygulamayı ilk indirdiğim mağazadan farklı bir mağaza üzerinden güncelledikten sonra satın alma işlemlerini nasıl geri yükleyebilirim?

  Farklı bir mağazaya geçiş yaparsanız satın alma işlemlerinizi geri yükleyemezsiniz. Satın alma işlemlerinizi geri yüklemek için mevcut uygulama sürümünü kaldırın ve ilk olarak satın aldığınız mağazadan tekrar yükleyin. Google Play Store'daki aboneliklerinizi geri yükleme veya yeniden başlatma hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Not: Google Play Store'dan yüklediğiniz sürümleri dilediğiniz zaman Samsung Galaxy Store üzerinden güncelleyebilirsiniz. Öte yandan, Samsung Galaxy Store'dan yüklediğiniz veya güncellediğiniz sürümleri, yalnızca yükleme tarihinden 1 yıl geçtikten sonra Google Play Store'dan güncelleyebilirsiniz.

 • Ücretsiz deneme sürümü sona erdikten sonra neden otomatik olarak ödeme alındı?

  Ücretsiz deneme sürümü, deneme süresinin sonunda otomatik olarak ücretli aboneliğe dönüşür.

 • Aboneliğimi iptal ettiğimde bana onay mesajı gönderilir mi?

  • Uygulama mağazasından iptal etme: Uygulama mağazasının iptal etme onayı ilkelerini kontrol edin.

  • Adobe aracılığıyla iptal etme: Adobe size bir onay e-postası gönderir.

 • Deneme sürümünün sona erdiğini ve ücretlendirileceğimi nereden bileceğim?

  Ödemenin ne zaman alınacağını öğrenmek için Adobe uygulamasındaki ayarları kontrol edin. Bir sonraki planlı ödemeyi görüntülemek için Ayarlar > Abonelikleri yönet'e dokunun.

 • Yanlışlıkla iki kez abone olursam ne yapmalıyım?

  Bir oturum açma kimliğiyle iki kez abone olamazsınız. Farklı bir kullanıcı olarak oturum açarsanız aboneliklerinizi her oturumda ayrı ayrı yönetmelisiniz.

 • Satın almalı mıyım yoksa iptal mi etmeliyim değerlendirmek istiyorum. Tüm platformlarda edindiğim özelliklerin tam listesine nereden ulaşabilirim?

  Uygulama mağazalarında mevcut uygulama içi satın alımları listelenir (mevcut abonelik özellikleri).

 • Acrobat Reader Premium aboneliğine birden fazla mobil aygıttan erişebilir miyim?

  Evet, abonelik hesabı kimlik bilgilerini girerek Acrobat Reader Premium aboneliğine birden fazla mobil aygıttan erişebilirsiniz.

 • Adobe Acrobat Premium aboneliğimi masaüstü için Acrobat Reader ile birlikte kullanabilir miyim?

  Hayır, Adobe Acrobat Premium aboneliğinizi, masaüstü için Acrobat Reader'da abonelik özelliklerine erişmek için kullanamazsınız.

 • Abonelik hesabımı kullanarak güncellediğim dosyalara nasıl erişebilirim?

  Abonelik hizmetleri kullanılarak değiştirilen dosyalar aşağıdaki gibi kaydedilir:

  • Yerel dosyalar hem aygıtınıza hem de Adobe Bulut Depolama Alanına kaydedilir.

  • Bulut depolama konumundan (Dropbox ve OneDrive gibi) gelen dosyalar bu konuma geri kaydedilir.