Abonelikleri yönetme

Acrobat Reader, PDF dosyalarını açmak, görüntülemek, imzalamak, yazdırmak, aramak, paylaşmak ve dosyalara açıklama eklemek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır. Ancak premium özelliklere erişmek için bir abonelik planı satın almanız gerekir. Aşağıdaki mobil abonelik planlarından herhangi birine abone olabilirsiniz:

 • Adobe Acrobat Premium

  • Bu planlar, aşağıdaki premium özelliklere erişmenizi sağlar:

  • Yukarıda listelenen tüm premium özelliklere Acrobat Reader mobil uygulamasında erişebilirsiniz.

  • Acrobat Reader'ın mobil, web ve masaüstü uygulamalarında bulunan premium özelliklerin çoğuna erişebilirsiniz. Web ve Masaüstü uygulamasında Düzenleme ve eSign işlevleri Acrobat Premium abonelerine sunulmamaktadır. Daha fazla bilgi için bkz. Adobe Acrobat DC Planları ve Fiyatlandırma.

  • Abonelik koşullarınıza uygun şekilde otomatik olarak aylık veya yıllık bazda ücret tahsil edilir.

  • Yıllık abonelik için 7 günlük ücretsiz deneme teklifini kabul ederseniz deneme sürümünüz sona ermek üzere olduğunda bir e-posta alırsınız. Ücretsiz deneme süreniz sona erdiğinde abonelik koşullarınızda belirtilen tutar üzerinden otomatik olarak ücret tahsil edilir. Ücret ödememek için deneme süresi sona ermeden aboneliği iptal edin.

  Ayrıca bkz.

  Farklı bir arabirim mi görüyorsunuz? Cevabınız evet ise klasik deneyimimizi kullanıyorsunuz demektir. Klasik arabirimde üstün özellikleri nasıl kullanacağınızı öğrenin.

 • Acrobat Reader Plus

  Not

  Acrobat Reader Plus, müşterilerimizin benzersiz belge ihtiyaçlarını belirleme ve bunlara yanıt verme çabalarımızın bir parçası olarak şu anda yalnızca sınırlı sayıda müşteriye sunulmaktadır. Adobe Acrobat Reader Plus uygulamanızda görünmüyorsa Ayarlar sayfasından Acrobat Premium'u satın alarak ücretli mobil araçlara erişebilirsiniz.

  Not

  Acrobat Reader Plus, taranmış belgelerde Endonezya ve Filipinler'in yerel dillerinde metin tanımayı desteklemez.

Hizmetlere abone olma

Kullanmaya çalıştığınız bir özellik mevcut değilse veya abone olmanız isteniyorsa güncel aboneliklerinizi kontrol edip yenilerini ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için:

 1. profileicon simgesine dokunun.

 2. Abonelikler'e dokunun. Görüntülenen sayfada geçerli durumdaki abonelikler listelenir.

 3. Bir hizmete abone olmak için abonelik adına, ardından Şimdi dene'ye dokunun.

  ../_images/subscriptions.png
 1. Görüntülenen sayfada, abonelik ayrıntılarını inceleyin ve aşağıdaki işlemlerden birini gerektiği gibi yapın:

  • Yıllık abonelik satın almak için Yıllık > 7 günlük ücretsiz deneme sürümünü başlat'ı seçin. Daha sonra görüntülenen iletişim kutusunda, mevcut kimlik bilgilerinizle giriş yapın veya bir Adobe hesabı için kaydolun ve işlemi takip edin.

  • Aylık abonelik satın almak için Aylık > Şimdi Abone Olun'u seçin. Ardından giriş yapın veya kaydolun ve işlemi takip edin.

  ../_images/subscribe.png

Not: Premium abonelik için yıllık faturalandırma, ücretsiz deneme süreniz sona erdiğinde başlar. Aboneliğe devam etmek istemiyorsanız ücret alınmaması için deneme süresi sona ermeden iptal edin. Aylık veya yıllık abonelikler, siz yenileme döneminden önce iptal edene kadar otomatik olarak yenilenir.

Not

En son uygulama sürümüne güncelleme yapmadıysanız bireysel aboneliklerin listelendiği eski kullanıcı arabirimini görürsünüz.

Mevcut abonelikleri yükseltme

Aşağıdaki iki yöntemden birini kullanarak paketleri yükseltebilirsiniz:

 • Ayarlar sayfasına erişerek doğrudan Acrobat Reader mobil uygulamasından yükseltme yapabilirsiniz.

 • Alternatif olarak, planınızı başlangıçta Apple App Store üzerinden satın aldıysanız oradan da yükseltebilirsiniz. Apple App Store aracılığıyla yeni bir abonelik planına nasıl geçeceğinizi öğrenmek için Apple Destek sayfasına gidin.

Yeni aboneliğiniz yükseltme işleminden hemen sonra başlar ve iptal edilen aboneliğinizin kalan süresi boyunca size geri ödeme yapılır. Aboneliğiniz, siz iptal etmeye karar verene kadar seçtiğiniz plana bağlı olarak yıllık veya aylık olarak otomatik yenilenir. İstediğiniz zaman Apple hesap ayarlarınızdan iptal edebilirsiniz.

Abonelik iptal etme

Aboneliğin satın alındığı mağazadan iptal edilmesi gerekir.

Adobe Acrobat Reader uygulamasından iptal işlemini başlatmak için:

 1. profileicon simgesine dokunun.

 2. Abonelikler'e dokunun.

 3. Abonelikleri yönet'e dokunun.

 4. App Store açıldığında seçiminizle ilgili iş akışını tamamlayın.

Size, iptal etme işlemine ilişkin bir e-posta iletilecektir.

../_images/managesubs.png

İptal ücreti ve geri ödemeler

Geri ödeme, iptal ettiğiniz tarihe ve satın aldığınız abonelik türüne göre değişir. Çoğu plan için ilk satın alma işleminizden sonraki 14 gün içinde iptal ederseniz tam geri ödeme alırsınız. İptal ettiğinizde geri ödeme alıp almayacağınızı öğrenin.

Adobe, doğrudan uygulama mağazaları üzerinden yapılan satın alma işlemleri için geri ödeme yapmaz. Apple'dan Geri Ödeme veya fatura talepleri için App Store veya iTunes Store'daki geri ödeme bölümüne bakın.

Geri ödemeyle ilgili daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? Acrobat Reader mobil SSS sayfasının alt kısmındaki Bize Ulaşın sohbet robotunu kullanın.

Aboneliği yeniden etkinleştirme

Daha önce satın aldığınız abonelikleri kullanamıyorsanız veya bulamıyorsanız geri yeniden etkinleştirmeyi deneyin. Aboneliklerinizi yeniden etkinleştirmek için:

 1. profileicon simgesine dokunun.

 2. Henüz giriş yapmadıysanız Giriş yap öğesine dokunun ve hesabınıza giriş yapmak için adımları uygulayın.

  Not: Aboneliği geri yüklemek için aboneliği satın almak için kullandığınız kimlikle giriş yapmanız gerekir.

 1. Abonelikler'e dokunun.

 2. Satın Alma İşlemlerini Geri Yükle öğesine dokunun.

Hesabınızda etkin abonelikler varsa satın alma işleminizin yeniden etkinleştirildiğini belirten bir mesaj görürsünüz. Uygulamayı yeniden başlatın ve ücretli aboneliğinizi kullanmayı deneyin.

Not

"Geri Yükleme Hatası" görürseniz hatayı nasıl gidereceğinizi öğrenmek için SSS'lere başvurun.

Uygulamanızı güncelleme

Acrobat Reader, aygıtınızla ve Adobe bulut depolama alanıyla sorunsuz bir şekilde entegre edilmiştir. Ancak bu bileşenlerin herhangi birinde yapılan bir değişiklik, diğer bileşenlerden biri ya da daha fazlasında güncelleme yapılmasını gerektirebilir. Uygulamanız otomatik olarak güncellenmezse onu en son sürüme güncellemeniz gerekir.

Adobe bulut depolama alanı gelişen bir hizmettir ve devam eden değişiklikler DC hizmetlerini kullanan bazı iş akışlarını bozabilir. Bu nedenle istendiğinde Acrobat Reader'ı en son sürüme güncellemeniz gerekir.

En son sürüme eriştiğinizden emin olmanız için uygulamayı güncellemenizi ve otomatik güncellemeyi etkinleştirmenizi öneririz. Bunun için Apple Store talimatlarını uygulayın.

Dosyaları kaydetme

Abonelik hizmetleri kullanılarak değiştirilen dosyalar her zaman kaydedilir. iOS'ta bu tür dosyalar, orijinal konumlarından bağımsız olarak her zaman Adobe bulut depolama alanına kaydedilir.

SSS

Ücretsiz deneme sürümü sona erdikten sonra neden otomatik olarak ödeme alındı?

Ücretsiz deneme sürümü, deneme süresinin sonunda otomatik olarak ücretli aboneliğe dönüşür.

Aboneliğimi iptal ettiğimde Adobe doğrulama bildirimi gönderir mi?

 • Adobe aracılığıyla iptal ederseniz bir onay e-postası alırsınız.

 • Uygulama mağazasından iptal ederseniz uygulama mağazasının iptal etme onayı ilkelerini kontrol edin.

Satın almalarımı geri yüklemeye çalıştığımda "Satın alımları geri yükleyemiyorum" hatası alıyorum. Aboneliğimi neden geri yükleyemiyorum?

Aboneliğinizi satın almak için kullandığınız hesaba giriş yapmadıysanız "Satın alımlar geri yüklenemiyor" hatası alabilirsiniz. Bu nedenle, satın alma işlemlerinizi geri yüklemeden önce abonelik hesabınıza giriş yaptığınızdan emin olun. Hesabınızda etkin veya geçerli abonelikler olmadığında da bu hatayı alabilirsiniz. Etkin aboneliklerinizi görmek ve doğrulamak için uygulamanın Ayarlar > Abonelikler > Abonelikleri yönet bölümüne gidin.

Deneme sürümünün sona erdiğini ve ücretlendirileceğimi nereden bileceğim?

Ödemenin ne zaman alınacağını öğrenmek için Adobe uygulamasındaki ayarları kontrol edin. Bir sonraki planlı ödemeyi görüntülemek için Ayarlar > Abonelikleri yönet'e dokunun.

Yanlışlıkla iki kez abone olursam ne yapmalıyım?

Bir oturum açma kimliğiyle iki kez abone olamazsınız. Farklı bir kullanıcı olarak oturum açarsanız aboneliklerinizi her oturumda ayrı ayrı yönetmelisiniz.

Satın almalı mıyım yoksa iptal mi etmeliyim değerlendirmek istiyorum. Tüm platformlarda edindiğim özelliklerin tam listesine nereden ulaşabilirim?

Uygulama mağazalarında mevcut uygulama içi satın alımları listelenir (mevcut abonelik özellikleri).

Acrobat Reader Premium aboneliğine birden fazla mobil aygıttan erişebilir miyim?

Evet, abonelik hesabı kimlik bilgilerini girerek Acrobat Reader Premium aboneliğine birden fazla mobil aygıttan erişebilirsiniz.

Adobe Acrobat Premium aboneliğimi masaüstü için Acrobat Reader ile birlikte kullanabilir miyim?

Hayır, Adobe Acrobat Premium aboneliğinizi, masaüstü için Acrobat Reader'da abonelik özelliklerine erişmek için kullanamazsınız.

Acrobat Reader Plus'ın Acrobat Premium aboneliğinden farkı nedir?

Acrobat Reader Plus yalnızca düzenleme, oluşturma ve OCR'ye erişim imkanı sunar. Acrobat Premium; dışa aktarma, birleştirme, sıkıştırma, imzalama ve koruma da dahil olmak üzere uygulamadaki tüm premium araçlara erişim imkanı sunar.

Acrobat Reader Plus'a nasıl abone olabilirim?

Acrobat Reader Plus'a manuel olarak abone olmanın iki yolu vardır:

 • Acrobat Reader mobil uygulamasındaki ayarlar sayfasından planlarınızı yükseltebilirsiniz.

 • Apple uygulaması ayarları sayfasından yükseltme yapabilirsiniz. Yeni bir abonelik planına nasıl geçebileceğinizi öğrenmek için Apple destek sayfasına göz atın.

Planımı Acrobat Reader Plus'tan Acrobat Premium'a nasıl yükseltebilirim?

Planınızı yükseltmenin iki yolu vardır:

 • Acrobat Reader mobil uygulamasındaki ayarlar sayfasından planlarınızı yükseltebilirsiniz.

 • Planınızı satın aldığınız Apple App Store'dan yükseltme yapabilirsiniz. Yeni bir abonelik planına nasıl geçebileceğinizi öğrenmek için Apple destek sayfasına göz atın.

iPad veya iPhone'daki App Store'dan: Planınızı yükselttiğinizde yeni aboneliğiniz hemen başlar ve iptal edilen aboneliğinizden kalan kısım için geri ödeme alırsınız. Aboneliğiniz, iptal edilene kadar planınıza bağlı olarak yıllık veya aylık olarak otomatik yenilenir. Aboneliği, Apple hesabınızdan istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Planımı Acrobat Premium'dan Acrobat Reader Plus'a nasıl düşürebilirim?

Planlarınızı Apple App Store aracılığıyla düşürebilirsiniz. Yeni aboneliğiniz şu anki aboneliğiniz sona erdiğinde başlar. Aboneliğiniz, iptal edilene kadar planınıza bağlı olarak yıllık veya aylık olarak otomatik yenilenir. Aboneliği, Apple hesabınızdan istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Planımı nasıl iptal edebilirim? İptal ettiğimde aboneliğime ne olur?

Aboneliği satın alındığı mağazadan iptal etme: Aboneliğinizi iptal ettiğinizde orijinal aboneliğinizin bitiş tarihine kadar ücretli özelliklere erişmeye devam edersiniz.

iPad veya iPhone'daki App Store'dan: Apple App Store'dan satın alınan Acrobat Reader aboneliklerini Apple yönetir. Aboneliklerinizi görüntüleme, değiştirme veya iptal etme hakkında bilgi edinmek için Apple destek sayfasına göz atın.

Aboneliği iptal ettikten sonra size iptal işlemine ilişkin bir e-posta iletilir.

Acrobat Reader Plus masaüstü veya web'deki ücretli özelliklere erişmemi sağlıyor mu?

 • Hayır; Acrobat Reader Plus, yalnızca Acrobat Reader mobil uygulamasında kullanılabilen, mobil cihazlara özel bir tekliftir.

 • Masaüstü veya web'de ücretli özelliklere erişmek istiyorsanız masaüstünde, web'de ve mobil cihazlarda çalışan Acrobat Pro'yu satın almanızı öneririz.

Adobe Scan uygulamasında Acrobat Reader Plus'ı kullanabilir miyim?

Hayır, Acrobat Reader Plus yalnızca Acrobat Reader mobil uygulamasında kullanılabilir. Hem Acrobat Reader hem de Adobe Scan mobil uygulamalarında ücretli özelliklere erişmek istiyorsanız her iki uygulamada da ücretli özelliklere erişim sağlayan Acrobat Premium'u satın almanızı öneririz. Planınızı Acrobat Reader uygulamasındaki ayarlar sayfasından veya Apple App Store'dan yükseltebilirsiniz. Yeni bir abonelik planına nasıl geçebileceğinizi öğrenmek için Apple destek sayfasına göz atın.

Kuruluşum Acrobat Reader Plus'ı satın alabilir mi?

Acrobat Reader Plus, yalnızca bireysel kullanıcılara yönelik tasarlanmış bir abonelik planıdır; ekiplerin veya kurumların kullanımı için uygun değildir. Kurumsal mobil uygulama dağıtımı konusunda ayrıntılı bilgi için Acrobat Reader Mobil İşletme Kılavuzu'na göz atın veya uygulamayı toplu olarak dağıtmak için lisans başvurusu yapın.

Acrobat Reader Plus'ın deneme sürümü var mı?

Hayır, Acrobat Reader Plus'ın deneme sürümü yoktur. Deneme sürümü arıyorsanız Acrobat Premium, yıllık plana kaydolan yeni abonelerine 7 günlük ücretsiz deneme olanağı sunar.

Acrobat Reader Plus ile bulut depolama alanı elde edebilir miyim?

Evet, Acrobat Reader Plus kullanıcıları ücretsiz Document Cloud depolama alanına sahip olur.